Mieszkanie w stylu loft to ostatnio jeden z najmodniejszych kierunków urządzania wnętrz. Cechuje się pewną surowością, jeśli chodzi o dobór materiałów, kolorów i form, ale w długofalowym wymiarze daje wnętrze urządzone nieprzeciętnie, funkcjonalnie oraz ponadczasowo. W stylu loftowym bardzo duże znaczenie ma rodzaj osłon okiennych. Jakie wybrać?

Rolety czy zasłony?

Odpowiednio zaaranżowane mieszkanie w stylu loft powinno być minimalistyczne, schludne i wygodne. Oznacza to między innymi rezygnację z ciężkich zasłon i firanek na rzecz wygodnych rolet i żaluzji, które nie przytłaczają wnętrza. Rolety wewnętrzne nie są tu jednak ograniczone do tych klasycznych na łańcuszku. Jest ich wiele rodzajów w sklepie anwis.pl i z pewnością prezentowane tam przykłady pozwolą zainspirować się i wybrać model, który idealnie będzie sprawdzał się w salonie, sypialni czy gabinecie w stylu loftowym.

Żaluzje — osłony, które kochamy od lat!

Klasyczne żaluzje aluminiowe, które kiedyś bardzo często dominowały we wnętrzach, dziś znów wracają do łask. Wszystko to za sprawą ich łatwego montażu i obsługi — pozwalają one na całkowite zamknięcie dopływu światła i zmniejszenie nagrzewania się pomieszczeń w gorące dni, ale także na wpuszczenie słońca lub całkowite odsłonięcie okna w razie potrzeby. Ich srebrzysty połysk doda wyjątkowego charakteru wnętrzu urządzonemu na przykład z dodatkiem srebrnych, połyskujących elementów. W mieszkaniach loftowych dobrym wyborem będą również żaluzje drewniane, idealnie uzupełniające pomieszczenia zaaranżowane z wykorzystaniem mebli z litego drewna i podobnych dodatków.

Wyjątkowe rolety — kolorystyczne dopasowanie do wnętrza

Również rolety wewnętrzne będą dobrym wyborem w przypadku mieszkań loftowych. Duże, masywne rolety rzymskie całkowicie osłaniające okna, z możliwością ich uniesienia do pewnego poziomu lub w całości, świetnie „dociążają”wnętrze, dodając mu poważniejszego charakteru, a jednocześnie są bardzo praktyczne — doskonale zaciemniają pomieszczenie. Dobrze sprawdzają się w salonie i w sypialni. Subtelne rolety plisowane z cienkiego materiału to sposób na to, by zmniejszyć dopływ słońca z zewnątrz, ale jednocześnie nie zasłaniać całkowicie ram okiennych, które również mogą być wspaniałym sposobem na ozdobienie wnętrza. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są szalenie praktyczne rolety dzień/noc, które pozwalają na regulowanie dopływu światła z zewnątrz bez konieczności odsłaniania okna. To dobry wybór do wnętrz loftowych, w których mieszkańcom zależy na intymności i odgrodzeniu się od świata zewnętrznego, ale na dobrym doświetleniu swoich pomieszczeń. Z roletami z https://anwis.pl/pl/zaluzje-aluminiowe z pewnością uda Ci się rozsądnie urządzić mieszkanie w stylu loft!