Inteligentne AGD – pralki i zmywarki

Inteligentne AGD – urządzenia z Wi-Fi czy bez?

Smart home, czyli dom sterowany za pomocą inteligentnego AGD to trend, który zostanie z nami na dłużej. Nic w tym dziwnego – wygoda, jaka wiąże się z korzystaniem z pralki czy zmywarki z poziomu smartfonu, jest nieporównywanie wyższa niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Czy rozwiązanie to ma rzeczywiście wyłącznie zalety? Sprawdź wady i zalety pralek oraz zmywarek z Wi-Fi oraz bez niego!

Jednym z pierwszych urządzeń domowych, które dorobiły się przedrostka „smart” były pralki. Coraz więcej producentów w swojej ofercie posiada bowiem urządzenia pozwalające na ich zdalne uruchomienie za pomocą aplikacji. Takie rozwiązanie z pewnością ma wiele korzyści. Możemy na bieżąco kontrolować pracę urządzeń, ustawiać zdalnie wybrane programy, a także sprawdzać, na jakim etapie czynności jest urządzenie. Co więcej, wiele pralek oraz zmywarek posiada wbudowane systemy rozpoznawania komend głosowych. Wszystko odbywa się za pomocą komunikacji Wi-Fi lub Bluetooth.

Poza podstawowymi funkcjami, tego typu urządzenia umożliwiają nam także zapisywanie ulubionych programów i parametrów pracy, a także pauzowanie zmywania czy prania. Czy tego typu rozwiązanie posiada jedynie zalety?

Oczywiście, że nie! W porównaniu do urządzeń tradycyjnych, te wyposażone w system Wi-Fi posiadają znacznie bardziej skomplikowaną budowę. Ze względu na niezwykle rozbudowaną elektronikę, są o wiele bardziej awaryjne. To z kolei sprawia, że nie tylko zakup takiego urządzenia jest droższy, ale także jego późniejsza eksploatacja. Czy chwila wygody jest tego warta? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Awaria pralki lub zmywarki z Wi-Fi.

Co robić, jeżeli inteligentne urządzenie ulegnie awarii? Z pewnością nie należy naprawiać go samodzielnie. Tego typu urządzenia posiadają bowiem liczne i bardzo rozbudowane systemy, z których naprawą nie każdy sobie poradzi. W razie problemu z takim sprzętem, warto skorzystać z serwisu i naprawy pralek z Krakowa. Co ważne, specjaliści oferują nam nie tylko naprawę pralek, ale także serwis zmywarek na terenie Krakowa i w jego okolicy.