Bez wątpienia stosowne oświetlenie stwarza niespotykany klimat w każdym miejscu. Jeśli potrzebujemy, ażeby nasze mieszkanie choćby optycznie stało się większe musimy tak „zagrać” w nim światłem, że nasi goście będą oślepieni. Szczęśliwie na rynku osiągalne są najróżniejsze formy oświetlenia, a więc każdy może zdecydować się na te w największym stopniu odpowiednie do jego wnętrza.

Żyrandol w salonie

Aranżując nasze cztery kąty a także projektując każde pomieszczenie musimy wyjątkową uwagę zwrócić właśnie na należyte oświetlenie. Ogromny a także rozległy salon wieczorową porą nie będzie prawidłowo oświetlony małym żyrandolem umiejscowionym w centralnej części sufitu. Jeżeli w związku z tym potrzebujemy wydobyć urok naszego salonu a w dodatku równolegle zaakcentować czar mebli lub obrazów na ścianach zdecydujmy się na oświetlenie punktowe rozsiane po całym pomieszczeniu. W ten sposób w porze wieczoru pokój nabędzie przytulność i tajemniczy charakter.

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni musi być zdecydowanie dużo bardziej jaskrawe. Nie chcemy przecież pomylić się przykładowo przyprawiając potrawy. W związku z tym znakomicie jeżeli zdecydujemy się na wielką lampę przymocowaną do sufitu oraz maleńkie światełka w meblach kuchennych. Wybierając oświetlenie do sypialni możemy kierować się zdjęciami w sieci bądź w magazynach wnętrzarskich. Odszukamy tam setki sugestii jak za pomocą stosownie rozdysponowanych lamp wykreować marzycielskie wnętrze i ustronną sypialnię. Właściwie oświetlenie w naszym mieszkaniu umie zrobić intensywne cuda- optycznie powiększyć je bądź nadać mu nowoczesny charakter.