Jeśli chcemy, by nasz trawnik dobrze wyglądał przez cały sezon, konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Dobrze dobrana dawka nawozów i regularne podlewanie sprawiają, że darń szybko rośnie, ale bez regularnego ścinania nie osiągniemy zadowalających efektów. Jak kosić trawnik i z jakich kosiarek korzystać, by efekt był zgodny z oczekiwaniem? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Dlaczego koszenie trawnika jest tak ważne?

Regularne koszenie trawnika przyczynia się do szybszego krzewienia i lepszego wzrostu. Zadbany trawnik powinien być koszony przynajmniej dwa razy w tygodniu i do tego celu warto wykorzystać odpowiednie maszyny. Muszą one nie tylko ułatwiać nam pracę, ale przede wszystkim skutecznie ścinać zielone źdźbła trawy. Dobrze, jeśli mają dodatkową funkcję mulczowania, dzięki której jesteśmy w stanie zapewnić trawnikowi naturalny nawóz i zlikwidować problem z pozbywaniem się skoszonych resztek.

Warto pamiętać, że tylko połączenie koszenia, nawodnienia (najlepiej automatycznego) i zasilania trawnika w potrzebne mu substancje odżywcze zagwarantuje soczyście zieloną trawę od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Aby uzyskać pożądany efekt koszenia, powinniśmy zainwestować w sprawdzone rozwiązania renomowanych firm, które działają bezawaryjnie przez wiele lat i zdecydowanie ułatwiają pracę. Do wyboru mamy kosiarki elektryczne i spalinowe. Które z nich warto wybrać, by praca nie była przesadnie trudna?

Spalinowe kosiarki Stiga najlepsze do dużych powierzchni

Firma Stiga to wieloletnie doświadczenie w produkcji narzędzi ogrodowych. Na szczególną uwagę zasługują kosiarki spalinowe i elektryczne, które wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Zapewniają bezawaryjną pracę, a dzięki dodatkowym funkcjom takim jak mulczowanie czy napęd ułatwiają pracę każdemu miłośnikowi pięknego ogrodu. Są łatwe w obsłudze i kupić je można w bardzo korzystnych cenach. Ich zakup wydaje się więc mocno uzasadniony.

Wybór pomiędzy urządzeniem elektrycznym a spalinowym tak naprawdę nie jest trudny. Wszystko zależy od powierzchni trawnika, jaki zamierzamy kosić. Jeśli mamy do wykoszenia 2-3 ary, to z powodzeniem możemy to zrobić kosiarką elektryczną. Jeżeli natomiast obok naszego domu jest więcej przestrzeni do koszenia, kosiarka elektryczna będzie zbyt problematycznym rozwiązaniem. W takiej sytuacji powinniśmy się zdecydować na urządzenie spalinowe. Warto pamiętać, że kosiarki spalinowe są zdecydowanie mocniejsze i umożliwiają pracę w trudniejszych warunkach. W momencie, gdy zamierzamy kosić jakieś nieużytki, a nie tylko równą trawę przed domem, konieczny jest wybór mocnej kosiarki spalinowej z bocznym wyrzutem.

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie urządzenia do własnych potrzeb. Kupując kosiarkę, powinniśmy wybierać markowy sprzęt, bo tylko on będzie w stanie zapewnić ładny efekt i bezawaryjność. Stiga produkuje jedne z najlepszych kosiarek na rynku. To idealne połączenie wysokiej jakości komponentów oraz nowoczesnych rozwiązań umożliwiające pracę w najtrudniejszych warunkach bez specjalnego wysiłku.