Marzysz o pięknym trawniku na wiosnę? Postaw na odpowiedni nawóz! Po długiej zimie każdy trawnik wymaga regeneracji, dlatego wybór odpowiedniego nawozu jest niezwykle ważny, jeśli chcemy się w najbliższym czasie cieszyć gęstą zielenią za oknem!

Jak często nawozić trawę?

Zabieg nawożenia wykonujemy najczęściej trzy razy w ciągu roku: latem, zimą oraz wiosną. Wydaje się, że wiosną jest to szczególnie istotne, zwłaszcza gdy zima jest wyjątkowo mroźna. Dodatkowo, dobrze dobrany nawóz do trawy odżywi glebę oraz sprawi, że nasz trawnik będzie bardziej odporny na wszelkie choroby.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze nawozu?

Istnieje kilka wytycznych, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego nawozu do trawnika. Przede wszystkim rozpatrz rodzaj i przeznaczenie nawozu, ponieważ rynek oferuje szeroki wybór preparatów: od granulowanych po nawozy w płynie. Niektóre z nich są uniwersalne, inne przeznaczone do poszczególnych rodzajów roślin. Zwróć uwagę na skład nawozu, który powinien zawierać przede wszystkim azot, ale także magnez i wapń. Oprócz przeznaczenia i rodzaju i składu warto zaznajomić się także z czasem działania konkretnych specyfików, ponieważ niektóre z nich działają do 30 dni, ale istnieją także nawozy o przedłużonym działaniu, nawet do sześciu miesięcy.

Jaki jest najlepszy jawów na wiosnę?

Wiosenne nawożenie skupia się głównie na dostarczeniu glebie odpowiednich składników mineralnych, więc ten wybór jest najbardziej uzasadniony spośród wszystkich innych dostępnych opcji. Mineralne nawozy występują w postaci płynnej lub granulek. Płynny nawóz jest łatwy do zastosowania, ale zabieg trzeba powtarzać co kilkanaście dni. Przy kupnie nawozu mineralnego należy kierować się wyżej wymienionymi wytycznymi, zwłaszcza składem specyfiku, pamiętać o równomiernym i terminowym wysiewie oraz zadbać o to, aby nawóz był dobrej jakości. Więcej ogrodniczych porad i inspiracji, nie tylko na temat nawozów, znaleźć można na naszej stronie internetowej: Lovethegarden.com.