Raz na kilka lub nawet kilkanaście lat zachodzi konieczność zmiany aranżacji łazienki. Aby cały proces przebiegał w odpowiedni proces, warto przeprowadzić go w konkretny sposób. Od czego najlepiej zacząć remont łazienki? O czym warto pamiętać?

Jak zaplanować remont łazienki?

Decydując się na remont łazienki, trzeba stworzyć odpowiedni plan działań. Najważniejsze jest zorientowanie się, jakie produkty i rozwiązania najbardziej trafiają w Twoje gusta. Niektóre osoby potrafią samodzielnie zaplanować aranżację danego pomieszczenia, a inne wolą postawić na pomoc specjalistów. W wielu przypadkach architekt wnętrz jest nieocenioną pomocą. Taka osoba jest na bieżąco z aktualnie dostępnymi produktami i wie, jak je umiejętnie łączyć.

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych produktów w różnych stylach, w tym wanny do zabudowy, baterie w wielu kolorach, podwieszane miski WC, kabiny prysznicowe typu walk-in czy inne wyroby tego typu. Warto więc rozpocząć wszelkie planowanie od określenia stylu, w jakim ma zostać utrzymane konkretne pomieszczenie.

Warto też wybrać ekipę remontową i upewnić się, że ma ona wolne terminy. To niezbędny krok do przeprowadzenia remontu w sposób profesjonalny, bez zbędnych problemów.

Od czego zacząć remont łazienki?

Jeśli planujesz przeprowadzić generalny remont łazienki, warto zacząć od skucia płytek, a także usunięcia urządzeń sanitarnych z pomieszczenia. Niektóre osoby decydują się na zatrzymanie już posiadanych produktów, a inne stawiają na zupełnie nowe egzemplarze. Dobrze więc przemyśleć, które elementy aranżacji zamierzasz pozostawić w nowej łazience.

Czasami konieczne okazuje się także przeprowadzenie zmian w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej lub elektrycznej. Zwykle takimi czynnościami zajmują się specjaliści. Należy przeprowadzić wspomniane prace odpowiednio wcześniej, czyli zaraz po skuciu kafelków i pozbyciu się urządzeń sanitarnych. W ten sposób można uzyskać dostęp do wszelkich rur i kabli, bez konieczności niszczenia już powstałej aranżacji.