AGD z WiFi czy bez? Co warto wybrać?

Pralka i zmywarka z WiFi – wady i zalety.

Nowoczesny sprzęt AGD taki jak pralki lub zmywarki, jest często wyposażony w WiFi, dzięki któremu użytkownicy mogą zdalnie sterować pralką bądź zmywarką. Zaawansowane rozwiązania technologiczne znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków, ale jednocześnie generują więcej błędów, które mogą prowadzić do poważnych awarii. A jakie są podstawowe wady i zalety pralek i zmywarek z WiFi?

Pralka z WiFi umożliwia włączenie lub sprawdzenie statusu prania, nawet będąc poza domem, a zładowaną zmywarkę można wygodnie uruchomić przy pomocy dedykowanej aplikacji. Jest to przydatna funkcja, z której warto skorzystać, gdy użytkownik przebywa w pracy i chce mieć czyste pranie lub naczynia po powrocie do domu. Rozbudowana elektronika pozwala także na bieżąco śledzić stan urządzenia i umożliwia szybkie reagowanie w przypadku wystąpienia usterki. Jednak AGD z WiFi ma również pewne wady. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest bardziej awaryjne i częściej wymaga interwencji wykwalifikowanego serwisanta. Natomiast domowe sprzęty bez łączności bezprzewodowej charakteryzują się większą niezawodnością i są zdecydowanie tańsze. 

AGD z WiFi – jak sobie poradzić w razie awarii?

Choć możliwość sterowania pralką lub zmywarką przy pomocy aplikacji jest bardzo atrakcyjna, to jednak w praktyce i tak najpierw trzeba wspomniany sprzęt załadować i odpowiednio przygotować do włączenia. Ponadto wielu użytkowników rzadko korzysta z tej funkcji, ponieważ woli uruchomić dane urządzenie osobiście. Warto podkreślić, że w razie wystąpienia usterki ponowne włączenie pralki lub zmywarki może być niemożliwe, a wówczas będzie wymagane skontaktowanie się z osobami, które mają doświadczenie w reperowaniu danego urządzenia.

W AGD z WiFi takich jak pralki LG lub zmywarki Whirlpool, awarii może ulec wiele elementów zaawansowanego panelu elektronicznego. Renomowany serwis i naprawa pralek z Krakowa to miejsce, w którym klienci otrzymają kompleksową pomoc, dzięki czemu będą mogli szybko ponownie skorzystać ze swojej pralki bądź zmywarki niezależnie od tego, czy ma wbudowaną funkcję WiFi, czy też nie.