Nowoczesne wolnostojące wanny nie bez powodu stają się idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na połączeniu funkcjonalności z niepowtarzalnym wyglądem poszczególnych elementów wyposażenia łazienki. Proponowane przez Roca wolnostojące wanny wyróżniają się bowiem nietuzinkowymi projektami, które powstały z myślą o tym, żeby zapewnić domownikom jak największy komfort i jednocześnie dodać łazience charakteru. Efektem są wanny z takich kolekcji jak Ariane, Maui czy Raina, które są wykonane z innowacyjnego materiału kompozytowego Stonex® i które stają się godnym uwagi wyborem na długie lata.

Wanny wolnostojące dopasowane do potrzeb różnych domowników

Znajdujące się w ofercie Roca wanny wolnostojące ze wspomnianych wcześniej kolekcji Ariane, Maui oraz Raina powstają z kompozytu Stonex®, który umożliwia tworzenie produktów o niespotykanych wcześniej kształtach i wzorach. Dlatego też proponowane wanny cechują się cienkimi ściankami oraz delikatnymi kształtami, które pięknie prezentują się w różnych łazienkach. W związku z tym okazują się ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby stworzyć wyjątkowe i funkcjonalne aranżacje łazienek. Warto przy wspomnieć o znakomitych właściwościach izolacji termicznej i akustycznej oferowanych wanien, dzięki którym domownicy mogą dłużej relaksować się podczas gorącej kąpieli bez konieczności dolewania ciepłej wody.

Produktem, który zachwyca swoim kształtem, jest przede wszystkim nietuzinkowy model wanny wolnostojącej z kolekcji Ariane. Owalna forma wanny, która przyciąga wzrok  symetrycznymi bokami stopniowo przechodzącymi w węższe dno, zachwyca lekkością i delikatnością. Wanna okazuje się również niezwykle wygodna za sprawą oparcia nachylonego pod kątem 109 stopni, które zapewnia komfortowy relaks i odpowiednie podparcie dla pleców nawet podczas długich kąpieli. Ponadto model Ariane należy do najniższych wolnostojących wanien z kolekcji Roca – 57 cm wysokości bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku rodzin z mniejszymi dziećmi lub osób z ograniczeniami ruchowymi.

Osoby, które poszukują wanny wolnostojącej do mniejszych łazienek lub które chciałyby połączyć w jednym pomieszczeniu prysznic z wanną, z pewnością docenią wyjątkowe modele z kolekcji Maui. W przypadku tej kolekcji wanny wyróżniają się długością wynoszącą 150 cm w wersji Maui Round oraz 155 cm w Maui Square. Tego typu wymiary idealnie dopasowują się do łazienek o mniejszej powierzchni lub nietypowym rozkładzie, gwarantując jednocześnie domownikom wysoki komfort podczas kąpieli. Warto również poświęcić nieco więcej uwagi klasycznym kształtom, którymi charakteryzują się wspomniane wanny. Wersja Round nawiązuje swoim wyglądem do ponadczasowych, eleganckich rozwiązań, które będą wyjątkowo prezentować się w każdej łazience. Z kolei wanna wolnostojąca Maui Square należy do nietuzinkowych projektów, które zwracają na siebie uwagę odważnymi krawędziami i za sprawą dwóch oparć pozwalają na wspólne odprężające.

 

Inną godną uwagi wanną wykonaną z materiału kompozytowego Stonex jest model Raina. Tym, co wyróżnia ją spośród pozostałych kolekcji, są delikatne, klasyczne kształty, które bardzo dobrze prezentują się w połączeniu z różnymi aranżacjami łazienek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na przestronną nieckę oraz dwa oparcia po przeciwległych stronach wanny, które pozwalają na wspólną kąpiel. Z kolei na charakterystycznej półce będącej częścią wanny można z powodzeniem postawić kieliszek z ulubionym winem lub różnego rodzaju kosmetyki.