Uniwersalne kolory, sprawdzające się w każdego rodzaju przestrzeni, nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Mieszkanie stanowi bowiem uzewnętrznienie domowników, a istoty człowieka nie da się wpasować w schematy. Warto zatem postawić na wyrazistość, jaką jest bordo.

Salon w kolorze bordo

Ciemny odcień koloru czerwonego symbolizuje pasję i siłę. Bordo może wprowadzić do wnętrza życie i energię. Idealnie sprawdzi się on w przypadku mieszkania osoby o dużych ambicjach, a także kontrastujących ze sobą cechach charakteru. W aranżacji salonu bordowy może być ciekawym tłem dla jasnych, pastelowych mebli o łagodnej tonacji. Alternatywnym rozwiązaniem jest pomalowanie ściany, która będzie kontrastować z innymi, pionowymi powierzchniami o białej barwie. Szukając dopełnienia aranżacyjnego swojego salonu, warto odwiedzić stronę https://mebel4u.pl/salon.

Postaw na bordo w sypialni!

Bordowy stanowi dobrany duet z szarością. Jest to bowiem zestawienie industrializmu ze stylem glamour. Dzięki bordowej farbie z łatwością można przełamać monotonny charakter sypialni. Świetnie sprawdzą się proste akcenty w tym kolorze, jak choćby poduszki, czy też lampy. Dzięki nim wnętrze stanie się eleganckie. Bordowy wprowadzi do sypialni wigor i siłę. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzać z liczbą akcentów w tym kolorze. Bordowy wyróżnia się bowiem intensywnością, przez co wnętrze może stać się ciemne. Dużą ostrożność powinni zatem zachować właściciele niewielkich sypialni.

Jadalnia w bordowym kolorze? Tak, poproszę!

Podobnie jak w przypadku salonu warto zestawić bordo z bielą. Jeśli jadalnia łączy się z przestrzenią relaksu, wówczas duet kolorystyczny będzie scalał obie sfery. Warto jednak pamiętać, by to biel dominowała nad kolorem bordowym. Jadalnia będzie wówczas powiększona pod kątem optycznym, a ciemne akcenty sprawią, że łagodne wnętrze nabierze wyrazistości.

Bordowe farby stanowią najnowszy trend aranżacyjny. Kolor ten zazwyczaj kojarzony jest ze stylem glamour, jednak sprawdza się on w każdej przestrzeni. Warto zatem postawić na bordowe akcenty w swoim mieszkaniu.