Zwykło się mawiać, że wizytówką domu jest salon, i to do jego urządzenia przykładamy największą uwagę. Nie jest to jednak prawdą. Wiele osób pukających do naszych drzwi nawet do niego nie wejdzie. Co innego przedpokój czy wiatrołap, czyli pomieszczenia, na które natyka się każdy, niezależnie czy pożegnamy go na progu, czy wpuścimy dalej. Można zatem powiedzieć, że to przedpokój jest wizytówką domu, dlatego meble do przedpokoju warto wybierać z uwzględnieniem tego faktu! Choć na tym się nie kończy, bo wyposażenie, jakie znajdzie się w tym miejscu, musi sprostać wielu innym wyzwaniom. Jakim dokładnie?

Nowoczesne meble do przedpokoju, czyli jak pokonać ograniczenia

Zadziwiająca jest tendencja, która niestety funkcjonuje nawet we współczesnym budownictwie. Polega ona na marginalizowaniu przedpokojów i zabieraniu im powierzchni na rzecz innych pomieszczeń, czyniąc z nich ciemną, ciasną i mało funkcjonalną przestrzeń. W ten sposób z miejsca, które powinno być centrum przygotowania do wyjścia z domu i wygodną przestrzenią dla powitania gości, robi się niefunkcjonalna klitka.

Producenci mebli stają jednak na wysokości zadania i oferują nowoczesne meble do przedpokoju o kompaktowej konstrukcji. Dzięki temu mieszczą się one nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Co najważniejsze, są one zbudowane w taki sposób, aby umożliwić w pełni wygodne i funkcjonalne przechowywanie odzieży, butów i akcesoriów takich jak np. parasole, torebki, smycze dla psa, klucze itp.

Meble do przedpokoju, co wchodzi w ich skład?

Tym samym meble do przedpokoju to specyficzna kategoria wyposażenia, gdzie olbrzymie znaczenie ma zorganizowanie dostępnej przestrzeni w najbardziej praktyczny sposób. Dlatego te najbardziej nowoczesne meble do przedpokoju składają się zazwyczaj z kilku dopasowanych elementów, takich jak:

  • szafka na buty
  • wąska garderoba na kurtki
  • półka na czapki, kapelusze i szaliki
  • wieszak ścienny na ubrania codzienne czy okrycia wierzchnie naszych gości.

Taki zestaw mebli do przedpokoju pozwala sprawnie zorganizować tę niewielką przestrzeń, z jaką mamy z reguły do czynienia. Kompleksowe meble do przedpokoju często są wyposażone również w lustro, które obok swojej tradycyjnej funkcji, pozwala na optyczne powiększenie przedpokoju. Ponadto meble te oferowane są w zróżnicowanej gamie rozmiarów, w której znaleźć można konstrukcje o stosunkowo niewielkiej głębokości, zabierające niewiele miejsca.

Mały przedpokój meble musthave!

Jeśli dysponujemy naprawdę mała przestrzenią i nie zmieścimy w niej kompletu mebli do przedpokoju, to takim musthave będzie oczywiście szafka na buty. Tego typu szafki są dostępne w wielu rozmiarach i typach konstrukcji. Te najbardziej kompaktowe nie zajmują dużo przestrzeni, a dzięki nim unikniemy obuwniczego chaosu w przedpokoju. Warto także zadbać o wieszak na ubrania – ścienny lub stojący. Ponadto na ścianie nie powinno zabraknąć lustra, które nie zajmuje wiele miejsca, a naprawdę jest praktyczne i sprawi, że pomieszczenie będzie jaśniejsze i większe optycznie.