Sklepy oferują dziś bardzo szeroki wybór różnych dekoracji bożonarodzeniowych stworzonych specjalnie z okazji Bożego Narodzenia – bombki LED, ozdoby na furtki i bramy, sople, girlandy na elewacje. Dlaczego więc nie spełnić swojego dziecinnego marzenia o domu oświetlonym jak w popularnych, świątecznych filmach familijnych? W ten sposób można łatwo sprawić, że rodzinne święta nabiorą całkiem nowego, niesamowitego wyrazu. To możliwe nawet jeśli w domu nie ma już małych dzieci, które w naturalny sposób wnosiłyby radość swoją wiarą w zaczarowane święta.

Świąteczny ogród

Dekoracje bożonarodzeniowe zewnętrzne pozwalają na zmienienie swojego ogrodu w prawdziwie świąteczny zakątek. Warto powiesić na drzewach światełka ledowe, które tajemniczo mrugają spomiędzy gałęzi. Można też wybrać klimatyczne dekoracje na bramę czy skrzynkę na listy – świecące śnieżynki lub renifer na podjeździe robią świetne wrażenie. Na trawniku z kolei sprawdzą się kolorowe bombki LED, dostępne w wielu rozmiarach oraz kolorach i wzorach. Ich trójwymiarowa struktura nadaje im naprawdę niecodziennego wyglądu, a niektóre z nich umożliwiają w dodatku zastosowanie ich jako specyficznej bramy – jest w nich umieszczony otwór, przez który przechodzi się prosto do krainy świątecznych czarów.

Ozdoby elewacji

Tutaj także wybór jest odpowiednio duży – od łańcuchów światełek różnej wielkości i kształtów, poprzez sople, aż do gotowych, dużych aplikacji, na przykład w kształcie choinki lub jadących sań z reniferami i świętym Mikołajem. Na drzwiach pięknie wyglądają kokardy i wieńce ostrokrzewu, koło domu bombki LED, a na ścianach lub płocie ciekawe aplikacje, na przykład przedstawiające parę łyżwiarzy.

Świąteczny klimat jest dla każdego

Grudzień to czas idealny, żeby odmienić swoje najbliższe otoczenie przy użyciu świateł i dekoracji. Nieważne, czy końcowy efekt będzie subtelny i elegancki, czy pełen barokowego, świątecznego przepychu. Najważniejszy jest nastrój, jaki wytworzy dla mieszkańców domu i ich gości, przywołując najpiękniejsze wspomnienia, a dla dzieci zmieniając święta w bajkę.