Łazienka to miejsce, które powinno służyć jako nasz azyl, w którym będziemy mogli się odprężyć i zrelaksować. Powinna być przede wszystkim funkcjonalna, wygodna i idealnie dopasowana do naszych potrzeb, czyli jednym słowem „szyta na miarę”. Jeśli chodzi o trendy łazienkowe na rok 2023, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Oświetlenie

Trendy łazienkowe na 2023 rok w kwestii oświetlenia będą bazowały przede wszystkim na pastelowej oraz subtelnej palecie kolorów – podobnie jak dwa lata temu. Minimalistyczne kinkiety oraz ozdobne żyrandole będą wciąż bardzo popularne, ale wraz z nimi pojawią się nowe, ciekawe propozycje projektantów oświetlenia. Oświetlenie jest ściśle związane z aranżacją wnętrz całego pomieszczenia, więc warto wybrać takie, które będzie pasować do stylu i charakteru naszej łazienki. Innym ciekawym trendem jest zastosowanie oświetlenia punktowego, które pozwala na podkreślenie wybranych elementów łazienki, takich jak np. lustro czy kabina prysznicowa. Oświetlenie punktowe może być również wykorzystane do stworzenia ciekawych efektów świetlnych w łazience.

Podsumowując, trendy w oświetleniu łazienkowym na rok 2023 skupiają się na zastosowaniu pastelowych oraz subtelnych kolorów, minimalistycznych kinkietów oraz ozdobnych żyrandoli, oraz oświetleniu punktowym. Ważne jest również dostosowanie oświetlenia do stylu i charakteru łazienki oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zabudowa łazienki na indywidualne zamówienie

Meble do łazienki na wymiar to inwestycja na lata. Pozwalają na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i wymiarów łazienki, co pozwala na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni – co jest istotnie ważne w szczególności w niewielkich pomieszczeniach. Niewątpliwym hitem trendów łazienkowych 2023 jest zabudowa meblowa pod sufit. Dzięki zastosowaniu frontów w kolorze ścian oraz bezuchwytowego mechanizmu otwierania szafek możemy uzyskać efekt jednolitej płaszczyzny.

Jeśli chcesz stworzyć spójną i modną aranżację łazienki, warto posiłkować się inspiracjami dostępnymi na stronach producentów mebli na wymiar oraz ukończonymi przez nich realizacjami (polecamy np. https://megandesign.pl/realizacje/lazienka/).

Meble łazienkowe na wymiar Wrocław są idealnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na zaprojektowanie mebli zgodnie z wymaganiami i preferencjami użytkowników.

Najpopularniejsze trendy – przykład

Jednym z ciekawszych trendów, który można z powodzeniem zastosować w projekcie łazienki, jest tzw. „urban jungle”. Polega on na wprowadzeniu do łazienki roślin i innych elementów natury, co pozwala stworzyć przyjemną atmosferę i poprawić jakość powietrza. Zastosowanie bambusowych i drewnianych wykończeń podkreśli panujący w niej klimat. Ponadto producenci płytek oferują w swoich najnowszych kolekcjach wiele wzorów inspirowanych naturą.