Płytki wielkoformatowe to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w bardzo dużych wnętrzach, ale też w tych niewielkich. Duże, gresowe płyty mają wiele zalet. Przede wszystkim są one funkcjonalne i estetyczne. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego układanie płytek wielkoformatowych w łazience czy salonie to doskonały pomysł na aranżację wnętrza.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety mają płytki wielkoformatowe,
  • dlaczego doskonale sprawdzą się w łazience,
  • jak dopasować płytki wielkoformatowe do aranżacji salonu.
Płytki wielkoformatowe wraz z inspiracjami kolorystycznymi

Kolekcja Onice, Tubądzin

Płytki wykonane z gresu są bardzo trwałe, a także przyjemne dla oka. Zespół projektantów TU_Kolektyw Ceramiki Tubądzin stworzył kolekcję Onice, która sprawi, że Twoje wnętrze stanie się zjawiskowe. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać te płytki w łazience i salonie.

Jak układać płytki wielkoformatowe? Poznaj ich zalety

Zaletą płytek wielkoformatowych proponowanych przez producenta płytek ceramicznych Tubądzin jest ich jednolita struktura. Dzięki rozmiarom przekraczającym często metr, zarówno wysokości, jak i szerokości, możesz ułożyć je w taki sposób, aby stworzyły kompozycję ścienną lub podłogową z wyjątkowo niewielką liczbą fugowych połączeń. Daje to doskonały i harmonijny efekt, pożądany przede wszystkim we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych. Powierzchnia wydaje się niezwykle gładka, a przestrzeń wygląda elegancko i schludnie.

Płytki podłogowe duże błyszczące, jak i ich ścienne wersje, są również praktyczne z innego powodu. Odbijająca światło powierzchnia kafelków, jak np. tych z kolekcji Onice sprawia, że wnętrze wydaje się nie tylko jaśniejsze, ale też znacznie bardziej przestronne. To rozwiązanie jest doskonałe do niedużych wnętrz, a także takich, w których dostęp do światła dziennego jest znikomy.

Warto również podkreślić, że tego rodzaju kafle są doskonałym przewodnikiem ciepła, dlatego też nadają się do ogrzewania podłogowego. Gdy ogrzewanie działa, stają się delikatnie ciepłe, co daje niezwykle przyjemne wrażenie.

Płytki wielkoformatowe do łazienki w czerni i różu

Kolekcja Onice, Tubądzin

Płytki wielkoformatowe – wymarzona łazienka

Płytki łazienkowe wielkoformatowe z kolekcji Onice sprawdzą się we wnętrzu każdej łazienki. Ich barwa, której inspiracją były kolory nieba o świcie, jest połączeniem różu, beżu oraz szarości. Płytki te pasują zarówno do wystawnych i eleganckich aranżacji, jak i do tych całkowicie minimalistycznych.

Powierzchnia płytek Onice jest pokryta granillą, która zapewnia im doskonały blask. W połączeniu ze wzorami przypominającymi onyks kafelki te wyglądają jakby miały trójwymiarową strukturę. Mogą z powodzeniem zastąpić ozdoby bądź stać się wyjątkowym tłem np. dla ogromnych luster. Są także niezwykle praktyczne – ze względu na wielki format nie jest konieczne stosowanie dużej liczby fug.

Ściana w salonie wykonana z płytek wielkoformatowych z dekoracją na pierwszym planie

Kolekcja Onice, Tubądzin

Układanie płytek wielkoformatowych w salonie – czy warto?

Salon to przestrzeń wspólna dla wszystkich domowników. Pełni także funkcję reprezentacyjną – to w salonie zazwyczaj przyjmujesz gości. Warto więc tak urządzić to miejsce, aby było łatwe w sprzątaniu i jednocześnie wyglądało zjawiskowo. Te cele spełnią właśnie wielkoformatowe płytki Onice.

Kolekcja płytek wielkoformatowych Onice jest kwintesencją elegancji i niecodziennych barw. Spokojne kolory poranka i szlachetnego kamienia pozwalają na dopasowanie tych kafelków do wielu stylów. Marzy Ci się salon industrialny bądź glamour, przypominający pałac? W tej kolekcji znajdziesz wersje kolorystyczne wielkich płytek idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdzą się bardzo dobrze w otoczeniu ciężkich i masywnych mebli, jak i przy delikatnych, drewnianych konstrukcjach rodem ze stylu boho.

 

Wiesz już, dlaczego płytki wielkoformatowe to doskonałe rozwiązanie zarówno do strefy prywatnej, jaką jest pokój kąpielowy, jak i do salonu, w którym będziesz przyjmować gości. Zalety płytek gresowych nad naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień również z całą pewnością przemawiają na korzyść tego wyboru!